این مطلب ۱۳۹۴ بار خوانده شده
گزارش تصویری خبری(مصاحبه)

مصاحبه با فرمانده موفق حوزه حضرت محمد رسول ا... میمند فارس

به فرموده مقام معظم رهبری بسیج شجره طیبه انقلاب اسلامی است و این مجموعه عظیم همواره به پویایی و نوگرایی و استفاده از ظرفیت نیروهای جوان و انقلابی جهت پیش برندگی برنامه های این سازمان عظیم نیازمند است . این موضوع خبرنگار ما را بر آن داشت تا با فرمانده حوزه مقاومت بسیج محمدرسول اله (ص) میمند از سپاه ناحیه فیروزآباد در خصوص راهکارهای این امر خطیر گفتگویی داشته باشیم
فارسی

بسمه تعالی

ه فرموده مقام معظم رهبری بسیج شجره طیبه انقلاب اسلامی است و این مجموعه عظیم همواره به پویایی و نوگرایی و استفاده از ظرفیت نیروهای جوان و انقلابی جهت پیش برندگی برنامه های این سازمان عظیم نیازمند است . این موضوع خبرنگار ما را بر آن داشت تا با فرمانده حوزه مقاومت بسیج محمدرسول اله (ص) میمند از سپاه ناحیه فیروزآباد در خصوص راهکارهای این امر خطیر  گفتگویی داشته باشیم

با عرض سلام و خداقوت خدمت شما ، لطفا خودتان را معرفی کنیدو در خصوص مسئولیتتان توضیح دهید .

با عرض سلام به محضر حضرت بقیه الله الاعظم (عج) و نائب برحق ایشان حضرت امام خامنه ای ، اینجانب ستوان یکم پاسدار سید روح اله هاشمی فرمانده حوزه مقاومت بسیج محمد رسول الله (ص) میمند   از سپاه ناحیه فیروزآباد ، به مدت یکسال مشغول خدمت به بسیجیان این حوزه می باشم .

در خصوص حوزه مقاومت و شرایط و ویژگیهای آن توضیح دهید .

حوزه مقاومت بسیج سپاه میمند جزء قدیمی ترین حوزه های مقاومت در سطح سپاه ناحیه فیروزآباد می باشد که در بخش میمند با وسعت سرزمینی۱۵۰۰۰ کیلومتر مربع و با جمعیت ۲۴۰۰۰ نفر   ،با وجود ۱۵ پایگاه مقاومت که ۴ پایگاه آن شهری و ۱۱ پایگاه روستایی هستند ، مشغول فعالیت می باشد . از آنجا که اهالی بخش میمند پایبند به اصول و مبانی نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و یک  شهید دربحبوحه انقلاب و همچنین ۱۵۲ شهید در دفاع مقدس و یک شهید مدافع حرم و ۲ شهید فاجعه منا راتقدیم انقلاب نموده است ، هم اکنون   نیزبالای ۷۵ درصد جمعیت بخش میمند بسیجی بوده و در برنامه های فرهنگی و رزمی حوزه مقاومت حضور گسترده ای دارند .

چه عواملی حوزه شما را در سطح سپاه ناحیه فیروزآباد برتر نموده است ؟

از مهمترین عوامل این موضوع می توان به برنامه ریزی خوب اعضای شورای حوزه مقاومت در کیفی سازی برنامه های ابلاغی و ابتکاری اشاره نمود که سعی می شود این برنامه ها به گونه ای اجرا شود که مورد علاقه بسیجیان بوده و علاوه بر کمیت برنامه ها ، کیفیت آن نیز مورد توجه ویژه قرار گیرد . از عوامل دیگر میتوان به تلاش شبانه روزی اعضای شورای حوزه مقاومت اعم از پاسداران و بسیجیان وهمچنین پیوند قوی میان مردم و سپاه در بخش میمند اشاره نمود  .همچنین در این خصوص می توان گفت که فرماندهان پایگاههای مقاومت در این حوزه نسبت به برنامه ها و ماموریتهای ابلاغی توجیه بوده و علی رغم اینکه اکثرا شغل آزاد دارند اما تمام تلاش خود را برای هرچه بهتر  برگزار شدن برنامه ها انجام می دهند .

دلایل موفقیت شما و مجموعه حوزه مقاومت در سطح شهر و روستا چه می باشد ؟

موفقیتهای حاصل شده در سطح حوزه مقاومت بسیج محمد رسول اله(ص) میمند ناشی از اجرای برنامه های  ابلاغی سازمان با برنامه ریزی   با کیفیت در سطح   شهر و روستا و همچنین برنامه های ابتکاری تاثیرگذار توسط سپاه میمند می باشد . در همین راستا می توان به کیفیت بخشیدن حلقات صالحین در قالب ۳۰ حلقه صالحین ویژه ،۳۰  حلقه صالحین نوع الف و سایر حلقه ها در قالب برنامه های کیفی سازی از جمله جوانه های صالحین ، میقات صالحین ، اردوهای یکروزه ، اردوی قم و تهران ، جلسات مستمر سرگروهها و مربیان و ... اشاره نمود .

در مبحث برنامه های گردان ۸۳۰ بیت المقدس میمند که  برترین گردان در سطح ناحیه مقاومت بسیج سپاه  فیروزآباد می باشد می توان گفت که با حضور پررنگ و مسئولانه فرماندهان وبسیجیان عضو گردان ، همواره ماموریتهای ابلاغی به نحو احسنت انجام شده به گونه ای که در بازرسی های ناحیه و سپاه فجر همیشه مورد تشویق بوده و در سال ۱۳۹۳ نیز  در جشنواره مالک اشتر جزو برگزیدگان استانی بوده است که لوح تقدیر و هدیه نیز از سوی سردار غیب پرور به فرمانده گردان اهدا شده است. هم اکنون نیز در فراخوانی های گردانی و گروهانی حضور مستمر داشته و در رزمایشهای گوناگون با حضور بالای ۹۰ درصد ،   اجرای ماموریت می نماید  .

در اجرای ماموریتهای امر به معروف و نهی از منکر نیز تشکیل شورای امر به معروف بخش میمند توسط حوزه مقاومت با حضور مسئولین ادارات بخش میمند وهمچنین تشکیل مستمر جلسات شورای امر به مروف پایگاههای مقاومت و حوزه مقاومت که اثرات خوبی را در جامعه داشته است . از برنامه های ابتکاری ارزشمند در این زمینه می توان به برپایی ایستگاه امر به معروف در پارک شهر و همچنین برپایی نماز جماعت در پارک شقایق میمند اشاره نمود که با استقبال بسیار خوب مردم روبه رو شد .

در قالب برنامه های فرهنگی می توان به برپایی مراسم بزرگداشت یوم اله ها و همچنین مراسم میلاد و شهادت ائمه و فضا سازی سطح شهر و روستاها بانصب بنر و پارچه نوشته و ارسال پیامک اشاره نمود . در راستای تکریم مقام ۵ شهیدگمنام بخش میمند چهارشنبه شب های هر هفته مراسم زیارت عاشورا با حضور خیل بسیجیان در آن مکان برگزار می شود . همچنین ویژه مراسم یادواره شهدای گمنام با حضور قریب۳۰۰۰ نفر از مردم متدین این بخش نیز در سالگرد تدفین شهدا برگزار گردید . ازبرنامه های ارزشمند دیگر در این   زمینه میتوان به برگزاری یادواره شهدای آبروی محله  که به بزرگداشت شهدای فاجعه منا اختصاص داشت اشاره نمود که بسیار مورد توجه عموم قرار گرفت . اما یکی از تاثیرگذارترین برنامه های فرهنگی حوزه مقاومت محدرسول اله (ص) میمند اعزام ۵۳۰ نفر از اهالی محروم بخش میمند به سفر زیارتی مشهدمقدس بود که از لحاظ معنوی و فرهنگی بسیار مورد توجه قرار گرفت . از دیگر برنامه های فرهنگی می توان به تکریم فرماندهان پایگاههای مقاومت در قالب   هدیه و افطاری ، جزء خوانی قرآن توسط بسیجیان در ماه مبارک رمضان ، برپایی راهپیمایی روز قدس و ۲۲ بهمن توسط سپاه ، برگزاری مراسم   شب شعر ، برپایی نشست های بصیرتی ،تشییع ۲۲ شهید گمنام در شهر میمند ، دیدار مستمر با خانواده های معظم شهدا ، اعزام بسیجیان به اردوی راهیان نور و صدها برنامه فرهنگی اثرگذار دیگر در این قالب اشاره نمود .

در خصوص برنامه های رزمی نیز علاوه بر فعالیت گسترده گردان۸۳۰ بیت المقدس ، تورهای ایست و بازرسی در ورودیهای شهر به صورت مستمر و همچنین گشت های شبانه توسط بسیجیان پایگاههای مقاومت ، باعث ایجاد امنیت و آرامش در سطح بخش میمند شده است .همچنین حضور بسیجیان در امحای خشخاش های کشت شده در کوههای اطراف بخش و امحای چندین هکتار از زمین های زیر کشت خشخاش از فعالیتهای چشمگیر بسیجیان این حوزه می باشد 

از آنجا که بخش میمند از قدیم به گلابخانه استان فارس مشهوربوده است  و صنعت عرقیات گیری در این بخش قدمت دیرینه دارد ، با همکاری بسیج سازندگی سپاه ناحیه فیروزآباد  ، بخش میمند به عنوان قطب صنایع تبدیلی در قالب عرقیات گیری به سپاه فجر معرفی شده و حوزه مقاومت محمد رسول اله (ص) با اعطای تسهیلات و وام های اقتصاد مقاومتی کمک شایانی  به جوانان در راستای راه اندازی سنتی و صنعتی عرقیات گیری در میمند نموده است . علاوه بر وام های عرقیات گیری تا کنون بسیاری از بسیجیان این حوزه نیز ازوام های دیگر مانند پرورش قارچ ، دام داری ، زنبورداری ، پرورش شتر مرغ و ...استفاده نموده و توانسته اند شغل ثابتی را برای خود مهیا کنند .

به عقیده شما استفاده از ظرفیت نیروهای جوان در پستهای فرماندهی مجموعه بسیج چه اثراتی دارد؟

از آنجا که عمده نیروهای حاضر در مجموعه بسیج نیروهای جوان و نوجوان می باشند ، قطعا استفاده از ظرفیت جوانان در اداره بسیج علاوه بر پویایی و پیش برندگی ، می تواند تفکرات نو و ابتکاری را وارد این مجموعه نماید . همچنین اقبال عمومی مردم به نیروهای جوان و با انگیزه بیشتر است گرچه این جوانگرایی حتما باید همراه با استفاده از تجربه پیشکسوتان جهاد و شهادت باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات،

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.