شناسه : 13575
سه شنبه, 12/17/1395 - 10:28
نویسنده : fars
گزارش خبری تصویری

فعالیت های مختلف در پایگاههای محلات حوزه مقاومت حضرت جوادالائمه(ع) زرین دشت

پایگاه های مقاومت شهری و روستایی حوزه حضرت جوادالائمه در شهرستان زریندشت از استان فارس همدوش با فرمانده این حوزه مقاومت در تمامی برنامه ها در حال اجرای وظایف سازمانی و غیر سازمانی می باشند که در تشریح آن به اجمال در زیر گوشه هایی را به نظاره می نشینیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات ، حوزه مقاومت جوادالائمه یکی از حوزهایی است که در شهرستان زرین دشت در حال انجام ماموریت می باشد.

این حوزه مقاومت با همراهی بسیجیان در تمامی پایگاه های مقاومت در شهرستان زریندشت ،فعالیت های خود رابه عنوان سمبلی از حضور داوطلبانه برای دفاع از اسلام و نظام به همراه رهبری به نمایش می گذارد.

با هم گوشه ایی از این حضور را مرور می کنیم :

*محرومیت زادایی و بسیج سازندگی:

در خصوص محرومیت زدایی فعالیت هایی در قالب اردوهای یک روزه و هفت روزه بسیج سازندگی صورت گرفته که در همین راستا در روستاهای بندشت ،چاه زبر،چاه سبز،گلوگاه ،حاج طاهرو مرکز شهر جاهای محروم شناسایی گردید.پس از آن بسیجیان جهت کمک به آن منطقه اعزام شدند .ساخت خانه ، حمام و سرویس  بهداشتی جهت خانواده های مستمند از جمله مواردی است که  به کمک بسیجیان صورت گرفته است .لازم به ذکر است که بخشی از این هزینه ها از مردم و بخشی هم از بسیج سازندگی و ادارات دریافت و درطرح های مذکور هزینه شده است  که خوشبختانه بازخورد خیلی خوبی هم در منطقه داشته است به طوری که همین امر باعث شده است مردم  دید خوبی نسبت به بسیج ونظام داشته باشند.

**برنامه های عملیاتی:

این حوزه در ماموریت هایی با رویکرد عملیاتی نیز بسیار فعال می باشد ،برنامه هایی عملیاتی مانند گشت ،ایست وبازرسی در محدوده شهر.

بسیجیان پایگاه های تابعه همچنین در مناسبتهای مهم جهت برقراری امنیت مردم اقدام می کنند. 

در مواقع اضطراری که مشکلاتی گریبانگیر عامه مردم می شود ، این عزیزان پیشقدم هستند ،بطور مثال در زمان سیل و باران اخیر که بدلیل بارش زیاد باران مشکلات زیادی برای مردم شهرستان پیش آمد به کمک سیل زده ها شتافته و با برپایی تورهای ایست و بازرسی در ورودی  شهر و هدایت خودروها به مسیرهای امن از وقوع سوانح احتمالی پیشگیری نمودند ودر این ضمن به کمک خودروهایی رفتند که از مسیر منحرف و در گل و لای گیر کرده بودند . البته از قبل نیز بسیجیان با توجه به هشدارهای هواشناسی آماده بودند که فراخوان و توجیه گردان بیت المقدس جهت مشکلات احتمالی توسط حوزه هنگام باران  از جمله این موارد بود.

انجام میدان تیر و آمادگی رزمی و جسمانی بسیجیان گردان جهت رزمایش ،آموزش سلاح شناسی و استفاده از سلاح در پایگاههای مقاومت ،انجام رزمایش گردان های بیت المقدس  نیز از جمله مواردی است که در زیرمجموعه برنامه های عملیاتی در این حوزه انجام می گیرد.

***  برنامه های فرهنگی :

برگزاری نشست های روشنگری و بصیرتی در خصوص شعار سال وروشنگری در خصوص ابعاد مختلف  فرهنگ غلط غرب با حضور عامه مردم و بسیجیان در شهر و روستاهای اطراف از جمله مواردی است که هر ساله به کمک پایگاهها صورت می گیرد که بحمدالله باعث جلوگیری از مشکلات فرهنگی در شهرستان گردیده است.

یکی دیگر از این برنامه ها برگزاری جشن های میلاد و عزاداری به مناسبت ولادت وشهادت ائمه(ع) می باشد که درقالب سخنرانی ،روضه خوانی وعزاداری ، توسط بسیجیان و با دعوت از سخنران و مداح برجسته انجام   می شود.

نصب تابلو های فرهنگی و شعارهای فرهنگی مذهبی ،سیاسی از بیانات حضرت امام خامنه ای گوشه ای دیگر از فعالیت های حوزه و پایگاه هاست که در شهر اجرا شده که به خودی خود تذکری مکتوب برای عامه مردم و مسئولینی است که هرروزه شاهد آن هستند.

****حلقات صالحین و برنامه های متنوع ورزشی :

برنامه های ورزشی در قالب حلقه های صالحین  که این امر باعث تنوع و کیفیت حلقه های صالحین می شود در پایگاههای شهر و روستا توسط سرگروههای صالحین  انجام می گردد .این گونه برنامه ها موجب  روحیه بخشی جوانان و نوجوانان و جذب حداکثری می گردد مثلا کوهنوردی یا برنامه های فوتسال و ...حلقه ای انجام می گیرد و باری هم از دوش فرمانده پایگاه برداشته می شود در همین خصوص بین حلقات صالحین پایگاهها مسابقات ورزشی هم صورت گرفته و برنامه های بهتری در دستور کار این حوزه می باشد که به یاری خدا در آینده نزدیک انجام می گردد.

*****بازدید کادر حوزه از حلقات صالحین وحضور در برنامه های پایگاهها  :

یکی دیگر از برنامه هایی که موجب قوت قلب بسیجیان می گردد ، حضور پاسداران حوزه وسرکشی از پایگاهها و حلقات صالحین می باشد ،چراکه می توان به صورت مستقیم مشکلات بسیجیان را بررسی نموده و در صورت امکان به رفع مشکلات آنها کمک کرد.  

برچسب ها
0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید