شناسه : 15578
شنبه, 04/10/1396 - 09:01
نویسنده : fars

طراحی خودرو دونفره سه‌زیست برای نخستین بار در شیراز

مسؤول علمی پژوهشی سپاه احمد بن موسی (ع) شیراز گفت: برای نخستین بار در کشور خودرو دونفره سه‌زیست در معاونت علمی، پژوهشی و فناوری سپاه ناحیه احمد بن موسی (ع) شیراز طراحی ‌شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات،سید حسام بوستانی مسؤول علمی پژوهشی سپاه احمد بن موسی (ع) شیراز با اشاره به اینکه این خودرو با قابلیت‌های ویژه و با اهداف خاص جهت امدادرسانی طراحی گردیده است، افزود: خودرو دونفره سه‌زیست جایگزین موتورسیکلت برای افراد کم‌درآمد می‌شود.

وی با بیان اینکه این خودرو سه‌زیست، هم در خشکی حرکت کرده، هم می‌تواند وارد آب‌ شود و قابلیت پرواز نیز دارد گفت:در این خودرو آینه و کمک‌فنر حذف شده، اما از امکانات خودروهای روز دنیا برخوردار است.

مسؤول علمی پژوهشی سپاه احمد بن موسی (ع) شیراز با بیان اینکه این خودرو همانند کابین هواپیما طراحی شده و سرنشینان آن پشت سر هم قرار می‌گیرند، خاطرنشان کرد: این خودرو هیبریدی بوده و با پانل خورشیدی (سوخت و بنزین) حرکت می‌کند. همچنین مصرف سوخت پائین، کمک به محیط‌زیست و روان‌سازی ترافیک در شهرهای شلوغ و نیز کاهش فضا برای پارک کردن از دیگر مزایای این خودرو است.

بوستانی تصریح کرد: افرادی که تمایل دارند با خودرو تک‌سرنشین در خیابان‌ها تردد کنند می‌توانند از این خودرو استفاده نمایند.

وی با اشاره به آنکه این خودرو در مصرف عمومی تنها قابلیت استفاده در خشکی را دارد، اضافه کرد: طراحی پژوهشی این محصول در باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد داریون صورت گرفته و به شماره 93407 ثبت گردیده است.

بوستانی با بیان اینکه طراحی این خودرو بر اساس فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و در راستای تجاری‌سازی و کارآفرینی در جامعه انجام شده است، افزود: خودروهای دونفره توسط متخصصان جوان شیرازی طراحی گردیده و در صورت تأمین اعتبار اولیه درطی مدت یک سال آینده به تولید انبوه خواهد رسید و در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

برچسب ها
0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید