شناسه : 16063
یکشنبه, 05/29/1396 - 13:20
نویسنده : fars

 

بسم الله الرحمن الرحیم

بیانیه معاونت بسیج مساجد و محلات

به مناسبت روز جهانی مسجد و روز بسیج مساجد و محلات 

سبحان الذی اسری بعبده لیلا من المسجد الحرام الی المسجد الاقصا الذی بارکنا حوله لنریه من آیاتنا (اسری – آیه 1)

    رژیم صهيونيستی در سال 1348 هجری شمسی ( 21 آگوست 1969) مسجدالاقصی قبله اول مسلمین را به آتش کشيد٬ و موجی از اعتراض در کشورهای اسلامی شکل گرفت و این جنایت رژیم نجس کودک کش ، آتش خشم وانزجار مسلمانان جهان را نسبت به این غده سرطانی شعله ور ساخت و چهره کریه و زشت آنان را برملاتر از همیشه نمود و بنابر درخواست جمهوری اسلامی ايران، این روز از سوی سازمان كنفرانس اسلامی به عنوان روز جهانی مسجد نامگذاری شد.

   30 مردادماه  یادآور حادثه ای است که از یک سو بیانگر عمق دشمنی صهیونیسم جهانی نسبت به اسلام عزیز و پیروان این مکتب حیات بخش است و از سوی دیگر فرصتی است برای ارج نهادن به جایگاه رفیع مسجد به عنوان کانون وحدت، اقتدار و نماد هویت امت اسلام.

    «مسجد» همواره محل گردهمایی مسلمانان و تجلیگاه پرشکوه انسجام و یکپارچگی ملت مسلمان است. مسجد٬ حافظ سلامت دین و جامعه است و نمایش وحدت و همدلی نمازگزاران٬ بقای اسلام را تضمين می کند. حضور نمازگزاران در مساجد٬ اميد دشمنان اسلام را به نااميدی بدل میسازد. در صدر اسلام نيز حضور مردم مسلمان هنگام نماز در مسجد٬ نشانه قدرت اسلام بود و توان مردمی٬ اجتماعی٬ سياسی و نظامی مسلمانان را اثبات میکرد. اهمیت پایگاه مسجد در ساختار و شاکله جامعه اسلامى به اندازه‏اى است که در زمان حضور پیامبر اکرم(ص) در مدینه، خود اداره مسجدالنبى(ص) را به عهده گرفتند.در حال حاضر نیز جریان پلید تکفيری نیز به نيابت از رژیم صهيونيستی در هر کجا که قدم نحس خود را می گذارد اعم از یمن٬ سوریه و... به تخریب مساجد میپردازد و مساجد شيعيان و اهل سنت هم برای آنها تفاوتی ندارد. به یاد آوریم، رژیم صهيونيستی نیز در باریکه غزه که فضای بسيار محدودی است ٬ در جنگ اخیر 200 مسجد را در کمتر از دو ماه تخریب کرد. و به راحتی می توان نتیجه گرفت، خط مشترک داعش و رژيم صهيونيستی در تخريب مساجد است، لذا کاملا روشن است که دشمن از مسجد هراس دارد؛ چراکه مسجد پایگاه بيدارگری،خيزش عمومی، بسيج مردمی ، پايگاه انسجام و يكپارچگی مسلمانان است. اگر گذری به انقلاب اسلامی خودمان داشته باشيم٬ متوجه خواهيم شد.

   در مساجد است كه افراد نمازگزار هم‌چون قطره‌های آب به يكديگر می‌پيوندند تا دريايی از اتحاد را به نمايش درآورند، همه در كنار يكديگر در برابر پروردگار يكتا رو به سوی يك قبله می‌كنند و لب به حمد و ثنای آن يگانه نازنين می‌گشايند و هماهنگ با يكديگر سرود توحيد را زمزمه می‌كنند

    امام راحل (ره) بارها بر اهمیت اجتماع و حضور فعال در مساجد تأکید داشته و آن ‏را موجب تقویت اسلام و نظام مى‏دانستند و مساجد را مرکز جنبش‏ها و حرکت‏هاى اسلامى معرفى کرده و فرمودند: «مسجد در اسلام و در صدر اسلام همیشه مرکز جنبش و حرکت‏هاى اسلامى بوده... از مسجد تبلیغات اسلامى شروع مى‏شده است، از مسجد حرکت قواى اسلامى براى سرکوبى کفار و واردکردن آن‏ها در زیر بیرق اسلام بوده است. شما که از اهالى مسجد و علماى مساجد هستید، باید پیروى از پیغمبر اسلام(ص) و اصحاب آن‏سرور کنید و مساجد را براى تبلیغ اسلام و حرکت اسلامیت و قطع ایادى شرک و کفر و تأیید مستضعفین در مقابل مستکبرین قرار دهید.» همچنین مقام معظم رهبری(مد) مسجد را مظهر آمیختگی دنیا و آخرت و پیوستگی فرد و جامعه در دیدگاه و اندیشه مکتب اسلام می دانند.

   معاونت بسیج مساجد و محلات به نمایندگی از تمامی بسیجیان دریادل و جان برکف عضو پایگاه های مقاومت بسیج ، ضمن گرامیداشت روز جهانی مسجد و روز بسیج مساجد و محلات و آرزوی شکوه و عظمت بیش از پیش برای مساجد اسلام در سراسر جهان خصوصا ایران اسلامی، از همه مسئولان و دست اندرکاران مصرانه می خواهد که برای ارتقای کمی و کیفی وضعیت مساجد در ام القرای اسلام و تحقق مسجد طراز اسلامی بر اساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه ای(مد) از هیچ کوششی دریغ نورزند. انشاء الله مساجد را پایگاه جهاد و حرکت های انقلابی خود ساخته و در پرتو برکات این کانون الهی و مردمی به اهداف اسلامی خود برسیم.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید