شناسه : 16626
شنبه, 10/09/1396 - 13:34
نویسنده : fars

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات،

معاونت بسیج مساجد و محلات سپاه فجر استان فارس با همکاری دادگاه ویژه روحانیت ، کانون فرهنگی هنری مساجد و تبلیغات اسلامی همایش مشترک ائمه جماعات و فرماندهان موفق پایگاه ها را به مناسبت 9 دی در روز پنچشنبه مورخ 7/10/96 از ساعت 30/7 الی 12 در سالن فرهنگیان شیراز برگزار کرد.

این همایش با سخنرانی آیت الله سید احمد خاتمی نماینده مجلس خبرگان رهبری و عضو شورای عالی حوزه های علمیه و آیت الله رییسی دادستان کل ویژه روحانیت و تولیت آسان مقدس رضوی برگزار گردید.

در ابتدای مراسم آیت الله خاتمی ضمن گرامیداشت یاد شهید دستغیب و آیت الله حائری شیرازی به تبیین ابعاد فتنه و حماسه 9 دی پرداخته و گفتند فتنه سال 88 بی حرمتی به اصل ولایت و توطئه برای  نظام ولایی بود. گرچه عامل این فتنه تقلب بود ولی خواص نیز یا سکوت کردند یا در وقت خودش موضع انقلابی از خود ظهور و بروزندادند.

ایشان اضافه نمودند: دشمنان انقلاب به امید اینکه کار انقلاب تمام شده بسیار دست پاچه و هیجان زده شده بودند ولی بی خبراز این بودند که مردم ولایی و با بصیرت در وقت خودش در صحنه حاضر خواهند شد و روز 9 دی اثبات حمایت جانانه مردم از ولی زمان بود که به عنوان میثاق امت با ولایت نام گرفت.

وی گفت امروز حکومت،حکومت دینی است و انگیزه هم باید ولایی باشدچون در راس حکومت ولی فقیه است .ایشان در آخر به هدف دشمنان که به دنبال نامید کردن مردم است اشاره نموده و گفتند:ناامید کردن مردم از ناحیه کسانی که 8 سال مسئولیت داشتند بیان می شود فلذا مردم باید بصیرت ا نقلابی داشته و مانند روز 9دی سال88 همیشه مواظب تمام مسائل و جریانات باشند.

سخنران بعدی آیت الله رئیسی بود . ایشان نیز ضمن گرامیداشت حماسه 9 دی فرمودند توجه به روشنگری و روشنفکری به عنوان دو مقوله وابسته و مکمل یکدیگر، بایدهمیشه مد نظر انقلابیون باشد. وی گفت روشنفکری با گرایش غربی را نباید روشنفکر به حساب آورد.باید از تفکرات غربی فاصله گرفت.وی اضافه نمودند، درفتنه88 شاهد عدم موضع گیری و عمل به وظیفه در وقت خودش توسط بعضی از شخصیت های نظام بودیم.آیت الله رئیسی فرمودند: روحانیت باید در وقت خودش به بصیرت دینی و صیانت از آن توجه نماید.

وی گفت امروز اثرگذارترین جریان در نظام در تمام زمینه ها روحانیت است ، ایشان سیاست توأم با معنویت را متذکر شدند و گفتند آغشته شدن دین با ظواهر مادی و دنیایی موثر نخواهد بود .ایشان وظیفه روحانیت را در سه ساحت شامل علم ، تبلیغ و اجرای دین یادآوری کردند و از آحاد روحانیون حاضرخواستار بصیرت افزایی از همه جریانات خصوصا حماسه 9دی شدند. وی در این خصوص گفتند این حماسه باید نسل به نسل تبیین شود تا مبادا به فراموشی سپرده شود . 

برچسب ها
0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید