شناسه : 52243
سه شنبه, 02/07/1400 - 08:56
نویسنده : fars
در ناحیه محمد رسول اللّه شیراز

نقش‌آفرینی گروه جهادی شهید رجبی در کمک به اقشار نیازمند

گروه جهادی شهید محمدعلی رجبی گویم تشکیل شده از جوانان و نوجوانان پای کار که دغدغه خدمت به همنوع را سرلوحه کار قرار دادند و فعالیت‌های خود را در محدوده شهرک گویم و در مناطق محروم سیستان مانند شهر پلان و... مستقر کردند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مساجد ومحلات سپاه فجر، مسؤول گروه جهادی شهید رجبی گویم وابسته بسیج  سازندگی سپاه ناحیه محمد رسول الله (ص) شیراز با تشریح عملکرد این گروه جهادی، اظهار داشت: با همکاری اعضای گروه، کمک بزرگان و خیران محترم در ایام کرونا فعالیت‌های چشمگیری در جهت مقابله با کرونا اعم از توزیع بسته های معیشتی، اهدا کارت هدیه به آسیب دیده‌گان از کرونا و در این اواخر کار تدفین اموات کرونایی انجام شد.

Image removed.

بهنام رجبی افزود: اغلب نیروهای جهادی حاضر در گروه ما جوانان دبیرستانی و در رده سنی ۱۸ تا ۳۰ سال هستند؛ خوشبختانه جوانان در مسجد و گروه‌ جهادی از شرکت و همکاری در اردوهای جهادی و خدمات داوطلبانه استقبال خوبی می‌کنند و اعضای گروه به صورت خودجوش به خدمت رسانی می‌پردازد.

 

 

وی، تهیه و بسته بندی بیش از ۷۰۰ بسته سبد کالا شامل (برنج، روغن، ماکارونی، سویا، حبوبات، قند و شکر، رب‌گوجه، پودر ژله، مرغ) با همکاری مرکز نیکوکاری و صندوق خیریه و کمک خیرین به ارزش تقریبی ۷۵ میلیون تومان و توزیع بین نیازمندان منطقه را از شاخص ترین فعالیت‌های این گروه جهادی از بدو شیوع بیماری کرونا دانست و گفت: به مناسبت میلادحضرت علی(ع) بسته بندی شکلات، تبرک اسکناس ۱۰۰۰ تومانی با یک عدد تقویم جیبی به تعداد ۱۲۰۰ عدد به ارزش تقریبی یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان تهیه و توزیع شد.

Image removed.

وی با بیان اینکه بیش از ۵ هزار و ۴۰۰ عدد ماسک به ارزش ۴ میلیون تومان بین اقشار کم برخوردار خصوصا ساکنین بافت قدیم گویم جهت پیشگیری از بیماری کرونا تهیه و توزیع شده است، تاکید کرد: دستکش و پک‌های بهداشتی را در میان شهروندان برای فرهنگسازی پیشگیری از بیماری کرونا توزیع کردیم و ۱۳۸۰ قطعه بٌن نان در نیمه شعبان  همراه با شکلات بسته بندی به‌ مناسبت میلاد امام عصر(عج) به ارزش تقریبی ۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان تهیه و توزیع گردید.

 

رجبی با اشاره به ورود گروه‌های جهادی به ضدعفونی کردن معابر بیان داشت: بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان مواد ضدعفونی جهت استفاده در معابر عمومی منطقه گویم شیراز خریداری شد و طی چند مرحله گندزدایی توسط نیروهای جهادی انجام گرفت.

به گفته این مدیر گروه جهادی، همکاری در دوخت ماسک با خرید کش به گروه‌های مردم نهاد به ارزش یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان، کمک به تعمیر یخچال نیازمندان و نذر نان با  توزیع بیش از ۱۲ هزار نان صلواتی به سه نانوایی در گویم به مناسبت میلاد امام زمان(عج) از دیگر برنامه های این گروه جهادی بوده است.

رجبی با بیان اینکه نیروهای جهادی تخصصی در راستای فعالیت های عمرانی منازل نیازمندان وارد عمل می‌شوند، بیان کرد: پیرو درخواست یک خانواده نیازمند مبنی بر آتش سوزی سیستم برق خانگی، گروه‌جهادی با دو نفر از برقکارها صحبت شد و پس از بازرسی از محل نسبت به تهیه لوازم‌های فوق اقدام گردید و با تلاش دوستان نزدیک به یک روز طول کشید که سیستم برق به طور کامل تعمیر و آماده بهره‌برداری شد.

مدیر گروه جهادی شهید رجبی با اشاره به مشارکت اصناف در تهیه وسائل برای نیازمندان، خاطرنشان کرد: وقتی برای تهیه وسائل مورد نیاز به اصناف و مغازه‌داران مراجعه می‌کنیم، خود اصناف استقبال می‌کنند و کمک‌های خودشان را با اهدای اجناس و تخفیف نقدی اهدا می‌کنند؛ برای احیای شعائر دینی و انجام نذرها بیش از ۱۰۰۰ پرس غذا طبخ و بین مردم توزیع گردید، لازم بذکر است این برنامه هر سال بصورت منظم‌تر با دعوت از مردم و مولودی خوانی در منزل انجام می‌گرفت که امسال به خاطر وجود کرونا تهیه و توزیع غذا به صورت کاملا بهداشتی و بسته‌بندی انجام گرفت.

وی با اشاره به اینکه برنامه های جشن حضوری در مناسبت‌های اهل البیت(ع) امکان پذیر نبود، افزود: حرکت کاروان شادی در خیابان‌های شهرک گویم همراه پخش سرود، نور افشانی و توزیع شیرینی برای میلاد آقا امام زمان(عج) انجام شد و همزمان با آن عملیات ضدعفونی و گندزدایی کل شهرک گویم برای سومین بار توسط گروه جهادی جوانان صورت پذیرفت.

رجبی از تشکیل تیم سلامت ویژه تذکر به اصناف و مغازه‌داران خبر داد و گفت: تیم سلامت گروه جهادی به همراه دو نفر از کارشناسان بهداشت محیط جهت بازدید بیش از ۲۸۰ باب مراکز تجاری شهرک گویم اعزام و نسبت به توجیه بیماری کرونا، نحوه برخورد با مشتری و رعایت اصول بهداشتی، توزیع پوستر و آموزش‌های لازم به مسؤولین و کارگران فروشگاه‌های فوق وارد عمل شدند که با بازخورد خوبی مواجه شدیم و این موضوع کماکان ادامه دارد.

بنا به گفته این مسئول گروه جهادی، تهیه و توزیع ۱۳۰کیلو گوشت گرم، ۱۳۰۰ کیلو مرغ، تهیه و توزیع بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ دست پوشاک در انواع مختلف جهت نیازمندان، لباس گرم ورزشی باکفش و توزیع بین جوانان، توزیع بیش از ۱۲۰ بسته پک لوازم التحریر اعم از کیف، کفش، دفتر و... در مقاطع مختلف تحصیلی در مرحله سوم رزمایش کمک های مومنانه صورت گرفته است.
 

به عقیده رجبی، کمک به همنوع و مسلمین منطقه، شهر، استان نمی شناسد پس در زلزله در شهرستان سی‌سخت از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد و خسارت‌های وارد شده به برخی از هم‌وطنان و وجود سرمای بسیار در آن منطقه، خیرین و مردم نوع دوست شهرک گویم یک محموله توسط گروه جهادی شهید رجبی شامل اقلام خوراکی ۵ گونی سیب زمینی جهت تهیه غذا در موکب و تعدادی روغن، رب گوجه، ماکارونی، ۱۶۰۰ دست انواع کیف و کفش و پوشاک زنانه، بچگانه و مردانه، ۴۰۰ بسته نان بلوری، ۷۰۰ عدد کنسرو، ۱۲۰۰ عدد دستمال کاغذی، ۲ هزار پک بهداشتی زنانه، ‌۴۰ لیتر محلول ضدعفونی به همراه ۸۰۰عدد ماسک وسایل گرمایشی و تعدادی اقلام متفرقه مورد نیاز زلزله زده‌گان به شهر سی سخت ارسال گردید.

 

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید