شناسه : 63223
یکشنبه, 05/24/1400 - 12:03
نویسنده : fars
از سوی سازمان بسیج مساجد و محلات صادر شد

بیانیه روز جهانی مسجد و روز بسیج مساجد و محلات

بیانیه روز جهانی مسجد و روز بسیج مساجد و محلات از سوی سازمان بسیج مساجد و محلات سپاه فجر استان فارس صادر شد.

بیانیه روز جهانی مسجد و روز بسیج مساجد و محلات از سوی سازمان بسیج مساجد و محلات سپاه فجر استان فارس صادر شد.

روز جهانی مسجد

سبْحَانَ الَّذِي أَسْرَى بِعَبْدِهِ لَيْلاً مِّنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الأَقْصَى الَّذِي بَارَكْنَا حَوْلَهُ لِنُرِيَهُ مِنْ آيَاتِنَا إِنَّهُ هُوَ السَّمِيعُ البَصِيرُ

پاك و منزّه است آن (خدايي ) كه بنده اش را از مسجدالحرام تا مسجدالاقصي كه اطرافش را بركت داده ايم شبانه برد، تا از نشانه هاي خود به او نشان دهيم . همانا او شنوا و بيناست . (آيه۱ سوره الاسراء)

در سالگرد اقدام ددمنشانه رژیم صهیونیستی در جسارت به قبله اول مسلمین، بیت المقدس عزیز که نشان از عمق دشمنی این رژیم کودک‌کش با اسلام و مقدسات اسلامی داشت، جهانیان تناور شدن درخت تنومند انقلاب اسلامی را به تماشا نشسته‌اند. همچنین جوانان و نسل جهادگر گام دوم درفش مقاومت و مبارزه را به استواری از اسلاف پرآوازه و قدسی خود دریافته و آرمان، عقیده و عمل انقلابی خود را تا دورترین بلاد اسلامی گسترش داده و نوید بخشان وعده صادقِ "تمدن اسلامی فراگیر" هستند.

)ولقد کتبنا فی الزبور من بعد الذکر ان الارض یرثها عبادی الصالحون)

میدان داران این عرصه، بسیجیان عزادار برآمده از مسجد، با ایمان هایی پولادین هستند که نمونه ای از تصویر عینی اراده هایشان، زبونی و درماندگی رژیم اسرائیل در برابر بارش خشم ابابیل گونه مجاهدان، در تمام رویارویی با فرزندان اسلام در تمام بلاد اسلامی کفر ستیز  است.

صحنه های امروز تداعی‌کننده کلام خمینی عزیز، آن پیر سفر کرده است که "اگر این مسجد و مرکز ستاد اسلام قوی باشد ترس از فانتوم ها نداشته باشید ترس از آمریکا و شوروی و اینها نداشته باشید."

مساجد این قلب تپنده و حیات بخش جامعه اسلامی، با تربیت نسلی مومن، انقلابی و برآمده از معنویت اصیل اسلامی هسته‌های مقاومت را در سرتاسر دنیا شکل داده و با میدان داری در عرصه تقابل با کفر در زمین، هوا و دریا، خون تازه ایستادگی به کالبد آرزومندان ظهور مهدی موعود(عج) و پیروزی نهایی است.

همین آثار بی‌بدیل مسجد است که دشمن درمانده را به آنجا رسانده که از روی کینه و بیچارگی، دست به اهانت و جسارت به ساحت مسجد و نمازگزاران مسجدی بزند؛ خواه آگوست ۱۹۶۹ باشد و مسجد الاقصی یا مارس ۲۰۱۹ و مسجد در نیوزیلند.

اینک در سالگرد این واقعه که روز جهانی مسجد نامگذاری گردیده که مقارن با تاسوعا و عاشورای حسینی است و فریاد هیهات من الذله حسین فاطمه از دل تمام مساجد شنیده میشود، سازمان بسیج مساجد و محلات سپاه فجر استان فارس به نمایندگی از بسیجیان دریا دل در سنگرِ مسجد، ضمن گرامیداشت این روز و شهدای مساجد در سرتاسر عالم، با تاکید بر قرابت وعده پایان عمر این رژیم منحوس و فتنه گری های فریب خوردگان آن در اهانت به اسلام و مقدسات اسلامی، از همه دست اندرکاران حوزه مسجد می خواهد در پرتو رهنمودهای رهبر انقلاب، حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) برای اعتلای این سنگر انقلاب و اصحاب آن بیش از پیش کمر همت بسته و این ظرفیت بی‌بدیل را چنان که در شأن آن است، دریابند.                             

    بسیج مساجد و محلات سپاه فجر 1400/05/29

.

روز جهانی مسجروز جهانی مسجد

 

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید