شناسه : 66605
پنجشنبه, 06/25/1400 - 11:00
نویسنده : fars
در سومین حرم اهل بیت(ع)

برنامه‌های اربعین حسینی اعلام شد

برنامه‌های اربعین حسینی در سومین حرم اهل بیت(ع)اعلام شد./فرمانده سپاه فجر فارس:طول مسیر بزرگداشت اربعین حسینی در شیراز افزایش یابد

فرمانده سپاه فجر فارس خواستار افزایش طول مسیر اربعین حسینی در شیراز با تمرکز بر بین‌الحرمین شد و گفت: ضرورت دارد که مواکب بیشتری درگیر این موضوع شوند.

اربعین حسینی

دستگاه‌های مختلف اجرایی استان فارس در آستانه اربعین حسینی به بیان و تصمیم‌گیری درباره برنامه‌های این روز پرداختند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مساجد ومحلات سپاه فجر فارس سردار یدالله بوعلی، فرمانده سپاه فجر فارس، ۲۴ شهریورماه در جلسه ستاد بزرگداشت  اربعین حسینی که در حرم مطهر شاهچراغ(ع) برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به گسترش بیماری کرونا در سال گذشته و عدم توفیق زیارت حضوری در کربلای معلی، یک کار  ارزشمند معنوی در شیراز اجرایی شد.


وی خواستار مدیریت برنامه‌های امسال اربعین حسینی با تولیت حرم‌های مطهر احمدبن موسی(ع) و سید علاءالدین حسین(ع) شد و گفت: موکب احمد بن موسی(ع) سپاه فجر فارس نیز می‌تواند تعیین کننده و هماهنگ کننده دیگر موکب‌ها باشد.

سردار بوعلی همچنین خواستار افزایش طول مسیر اربعین حسینی در شیراز با تمرکز بر بین الحرمین شد و گفت: ضرورت دارد که مواکب بیشتری درگیر این موضوع شوند.

جت‌الاسلام والمسلمین محمد استوار میمندی، مدیر حوزه‌های علمیه فارس نیز در این جلسه بیان کرد: بخشی از ابعاد سومین حرم اهل بیت(ع) عمرانی و زیرساختی و بخشی هم فعالیت و برنامه‌های اجرایی است و ما در اجرای برنامه‌ها با در اختیار گذاشتن نیروی انسانی همراهی خواهیم کرد.

وی همچنین از راه‌اندازی مواکب اربعین حسینی در تعدادی از مدارس حوزه علمیه شیراز خبر داد و افزود: در این مواکب علاوه بر پذیرایی از زوار، طلاب به تبیین مباحث دینی در قالب مشاوره‌های دینی می‌پردازند.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید