شناسه : 66610
پنجشنبه, 06/25/1400 - 11:14
نویسنده : fars
مسئول سازندگی سپاه ناحیه ثارالله(ع) شیراز:

ارسال ۴۰ کامیون ماسه و آهن‌آلات و مواد غذایی و آب معدنی به ارزش ۹۰ میلیون تومان به سیسخت

مسئول سازندگی سپاه ناحیه ثارالله شیراز از ارسال ۴۰ کامیون ماسه و آهن‌آلات و مواد غذایی و آب معدنی به ارزش ۹۰ میلیون تومان به سیسخت خبر داد.

ارسال ۴۰ کامیون ماسه و آهن‌آلات و مواد غذایی و آب معدنی به ارزش ۹۰ میلیون تومان به سیسخت
مسئول سازندگی سپاه ناحیه ثارالله شیراز از ارسال ۴۰ کامیون ماسه و آهن‌آلات و مواد غذایی و آب معدنی به ارزش ۹۰ میلیون تومان جهت کمک به زلزله زدگان سیسخت خبر داد.

قاسم مومنی با یادآوری اینکه رسالت سازمان بسیج سازندگی محرومیت‌زدایی در عرصه‌های مختلف است، اظهار داشت: سپاه ناحیه ثارالله(ع) شیراز هم در عرصه‌های مختلف از جمله عمرانی، بهداشت، امداد و نجات، درمانی، مقابله با حوادث غیرمترقبه مثل سیل و زلزله، واکسیناسیون و امثالهم، فعالیت گسترده دارد.

وی با اشاره به زلزله اخیر سیسخت و دستور فرماندهی سپاه فجر در خصوص ارائه خدمات به زلزله‌زدگان، و رسالت بسیج سازندگی در این زمینه تصریح کرد: بسیج سازندگی سپاه ناحیه ثارالله(ع) شیراز در دو مرحله وارد عمل شده و ابتدا در همان ایام زلزله با تعمیر و تکمیل منازل محرومین و زلزله‌زدگان و ارسال مواد غذایی و وسایل ضروری اقدام کرد که بیش از 2ماه ارائه این خدمات ادامه داشت.

مومنی افزود: در مرحله دوم بنا به دستور فرماندهی سپاه فجر فارس، ارسال وسایل ساختمانی از جمله سیمان با همکاری بسیج کارگری و کارخانه سیمان شیراز و با همکاری خیرین و شرکت پارس‌گستر، دو کامیون بلوک، 40 کامیون ماسه و آهن‌آلات و مواد غذایی و آب معدنی مجموعا با مبلغی بیش از 90میلیون تومان برای بازسازی مناطق زلزله‌زده در هفته جاری ارسال کرده است.

مسئول سازندگی سپاه ناحیه ثارالله شیراز گفت: سپاه فجر فارس در منطقه زلزله‌زده سیسخت پایگاهی دائر کرده و کمک‌های نواحی چهل و یک گانه استان را جمع‌آوری کرده و با سازماندهی در اختیار نیروهای مستقر در منطقه قرار می‌دهد.

وی در ادامه، با اشاره به اینکه فرهنگسازی در عرصه‌های مختلف از اهداف این فعالیت‌هاست، ادامه داد: در عرصه‌های اجتماعی و بررسی معضلات مختلف اجتماع و ارائه راهکار رفع آنها، و حتی تامین اعتبار آن با کمک خیرین، نهادهای مردمی و بسیجیان از دیگر اقدامات در عرصه محرومیت‌زدایی و سازندگی است.

مومنی تصریح کرد: بسیج سازندگی ناحیه ثارالله(ع) شیراز در شش ماهه اخیر با اولویت قرار دادن بحث اشتغال، با راه‌اندازی کارگاه‌های اقتصاد مقاومتی و ارائه تسهیلات، به صورت مستقیم و غیرمستقیم برای بیش از 200 نفر اشتغالزایی کرده است.

مسئول سازندگی سپاه ناحیه ثارالله شیراز ساخت 13منزل محروم، مرمت 10منزل محروم، گندزدایی معابر عمومی، همکاری در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی و شناسایی بیماران کرونایی، انتقال به مراکز درمانی، واکسیناسیون را از دیگر فعالیت‌های این واحد عنوان و تاکید کرد: فعالیت‌های بسیج سازندگی تعطیلی‌بردار نیست و هیچ روزی نیست که بدون ارائه خدمات در جهت محرومیت‌زدایی سپری کند.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید