شناسه : 15726
یکشنبه, 04/25/1396 - 09:21
نویسنده : fars
فرمانده سپاه ثارالله(ع) شیراز:

حقوق شهروندی به معنای كنار گذاشتن اقدامات لازم در تثبیت فرهنگ دینی نیست

سرهنگ محبی‌پور با بیان اینكه ممكن است تفسیرهای اشتباهی در خصوص حقوق شهروندی صورت گیرد، گفت:‌ قانون حقوق شهروندی به مفهوم این نیست كه اقدامات لازم در تثبیت فرهنگ دینی كنار گذاشته شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات، سرهنگ اسماعیل محبی‌پور، فرمانده سپاه ثارالله(ع) شیراز  با اشاره به مباحثی كه درهفته عفاف و حجاب در خصوص حقوق شهروندی مطرح می‌شود، گفت: قانون و مقرراتی كه درنظام جمهوری اسلامی وضع و مصوب می‌شود حتماً با مبانی دینی هم در مجلس و هم درشورای نگهبان تطبیق داده می‌شود.

وی ادامه داد: قانون حقوق شهروندی هم به مفهوم این نیست كه اقدامات لازم در تثبیت فرهنگ دینی كنار گذاشته شود چرا كه ما یك حكومت دینی هستیم که تفاوت آن با حكومت سكولار و اومانیستی این است كه معیار رفتارهای مردم ومسئولان باید بر مبنای دین باشد و این حقوق شهروندی هم دقیقا بر این مسئله منطبق است اما ممكن است بعضاً‌ در تفسیر آن‌ها اشتباهاتی صورت گیرد.

محبی‌پور افزود: به عنوان مثال در انتخابات می‌گوییم،میزان رأی ملت است و ملت اسلام را می‌خواهد یعنی بدون رعایت قوانین دینی حتی بحثی مانند انتخابات هم برای ما مفهومی پیدا نمی‌كند.

فرمانده سپاه ثارالله(ع) شیراز گفت: این بحث حقوق شهروندی هم منطبق بر همین است بر اساس قوانین شرع حق و حقوق مردم واضح‌تر ازگذشته تعریف شده است اما به معنی تعطیل كردن اقدامات جهادی و در جاهایی كه لازم است اقدامات سلبی برای افرادی كه به عمد اخلال در مسیر فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و امنیتی ایجاد می‌كنند، نیست.

برچسب ها
0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید