شناسه : 16507
یکشنبه, 09/05/1396 - 10:56
نویسنده : fars
جهاد محرومیت زدایی

محرومیت زدایی از روستای علی آباد لارستان توسط بسیجیان پایگاه مقاومت جانبازان

این گزارش بیان گوشه ای از تلاش بسیجیانی است که کمر همت بر محرومیت زدایی و حمایت از خانواده های کم بضاعت روستای محروم علی آباد لارستان بسته اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات،پایگاه مقاومت جانبازان  لارستان از سال 1390فعالیت های جهادی خود را  در روستای محروم علی آباد لارستان  آغاز و  در قالب اردوهای جهادی خدمات زیادی را به مردم و  خانواده های کم بضاعت این روستا ارائه کرده است. جهادگران پایگاه مقاومت جانبازان پس از شناسایی کمبودها و نیازمندیهای مردم روستای علی آبادلارستان ،توانستند با جلب نظر خیرین و نیک اندیشان سطح شهر حلقه ارتباط بین آنان و نیازمندان باشند.

این خیرین که ابتدا  20 نفر بودند تعدادشان اکنون به 40 نفر رسیده است و هر نفر حمایت های مالی خود را از 5.000 تومان تا 100.000 تومان بصورت ماهیانه دراختیار پایگاه می گذارند .

با تلاش  بسیجیان این پایگاه مقاومت و همچنین حمایتهای بی دریغ کمیته امداد امام خمینی(ره) به همراه  بسیج سازندگی سپاه ناحیه لارستان، قدمهای  زیادی در راه  محرومیت زدایی  از مردم این روستای محروم برداشته شده که الحمدلله سال به سال بر کمیت آن افزوده می شود.   اقدامات انجام گرفته دراین راستا،  شناسایی افراد بی بضاعت ،بی سرپرست وازکارافتاده روستا و تحت پوشش قراردادن آنها می باشد که از 15 خانوار تحت پوشش شروع و اکنون به  30خانوار افزایش یافته است .

گوشه ای از خدمات واقدامات صورت گرفته برای این عزیزان در طول5 سال گذشته  به شرح زیر می باشد:

 1-شناسایی 30 نفر ازافراد بی بضاعت، بی سرپرست و ازکار افتاده در روستای محروم علی آباد  و تعیین مقرری ماهیانه برای آنان.

2-تهیه جهیزیه برای 6 نفر

 3-تعمیر،ساخت و تجهیز بناهای ساختمانی شامل سرویس بهداشتی،حمام و... برای 8 خانوار

 4-تامین مصالح ساختمانی جهت تعمیرات منزل 6 خانوار.

  5-تهیه اقلام لازم برای نیازمندان مانند بخاری ،زیلو،لحاف تشک،فرش،لباس،موکت،چادر نماز،کپسول گازخانگی،منبع آب ، آبگرمکن، ظروف آشپزخانه، درب اتاق، اجاق گاز،تلویزیون، کلمن آب و...

 6-تهیه بسته های غذایی شامل(گوشت،شکر,قند،حبوبات،مایع ظرفشویی،تخم مرغ، چای،روغن،برنج،شامپو  و...  3 نوبت در سال.

 7-تامین هزینه درمان یک خانواده سرطانی در مرکز استان .

همچنین یکی دیگر از فعالیت های خداپسندانه بسیجیان پایگاه مقاومت جانبازان که هر سال یکبار در ماه مبارک رمضان انجام می پذیرد تهیه افطاری برای همه مردم روستا می باشد.

برچسب ها
0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید